Velké a malé kabelky

Poradíme vám jak si vybrat kabelku. Rozlišovat pouze velké a malé kabelky nestačí.

Kabelky – kolik jich doma máte a kolik z nich doopravdy nosíte? Někdy se prostě při nákupu netrefíme, kabelka nám pak doma stojí a zabírá místo v šatníku. Umíte si kabelky vybírat tak, abyste do nich neinvestovaly zbytečně? Poradíme vám. Dále v textu, po kliknutí na tlačítko celý popis, jsou sepsané rady a doporučení.

A kdo hledá informace ohledně malé a mini kabelky, může se podívat přes odkaz.

 

Malá kabelkaNejčastěji se nám doma hromadí kabelky z levných nákupů, kdy jsme prostě neodolaly ceně. Ano, i levnější kabelka se může ukázat jako skvělá, hezká, praktická i trvanlivá. Vždy je však lepší sáhnout po kabelkách střední třídy, kdy je to sázka na jistotu. Jde vlastně o luxusní kabelky, u kterých neplatíte za notoricky známý předražený brand. Ideální je vybírat mezi dobrými značkami, kde si pořizujete kvalitu a mezi takové patří značky kabelek jako jsou Cuoieria Fiorentina, Jadise, Cromia, Love Moschino, Fiorelli, Anekke, Santoro London, S.Fiorentino či Ted Lapidus. Italské, francouzské nebo anglické kabelky bývají dobrou volbou.

Výběr ze všech typů kabelek naleznete na našich stránkách kabelky. 

Podle čeho kabelku správně vybírat?

Parametrů najdete hodně a někdy při neřízeném nákupu zapomeneme na ty nejdůležitější požadavky, které od kabelky očekáváme. Je proto dobré je mít vždy na paměti a nikdy se nenechat přesvědčit o tom, že tentokrát nám nebude vadit třeba nevhodná velikost či střih.

 

Na velikosti kabelky záleží

Středně velká kabelkaKabelka je sice módním doplňkem, ale v první řadě je to pomocnice k tomu, abychom do ní schovaly vše, co potřebujeme, či chceme mít u sebe. Ne vždy jsme ochotné nosit více tašek najednou, a tak musí naše kabelka pojmout skutečně každou maličkost. Od líčení, parfému, třeba až po notebook či každodenní nákup. Ano, některé z nás si do kabelky dávají i svoji denní porci zdravé večeře. Prostě každá jsme jiná a naše dámská kabelka to musí akceptovat. (Jinak z toho nevychází ani pánská kabelka, takže se nebojte poradit s výběrem i partnerovi.)

 

Mini kabelka a její přednosti

  • Nesklouzává z ramen - mívají praktický popruh či řetízek, díky kterému se dají nosit přes rameno nebo křížem.
  • Organizace a údržba pořádku - Mini kabelka má menší obsah, což by se mohlo zdát jako nevýhoda, ale na druhou stranu si rozmyslíte co do kabelky dát a předejdete kabelce "bezedná díra", kde jsou věci zmačkané, olepené rtěnkou atd.
  • Mohou být bezpečnější - nosíte-li mini kabelku křížem a nebo přímo v ruce, je daleko méně pravděpodobná její ztráta či odcizení.
  • Lze s ní tančit - mini kabelka vás netíží, jelikož se do ní vejde méně věcí než do kabelky přes rameno. Zároveň díky nošení křížem můžete s ní i tančit.

Často kladené otázky ohledně mini kabelek (jak vybrat, tvar, velikost, jak se starat o mini kabelku atd.) jsme pro vás připravili na speciální stránce.

Sekne mi, či nesekne?

Střihy a forma nošení kabelky závisí jednak na našich preferencích, na obsahu kabelky, ale dívat se musíme i na to, jestli nám tento typ kabelky sedne k postavě – k naší výšce i titěrnosti, či naopak ke kulatým křivkám. Velká kabelka přes rameno rozhodně nevypadá dobře na ženách menšího vzrůstu. Naopak mini kabelka zase působí až komicky na ženách s větší postavou a žensky výrazněji zakulacených. Někdy nám nemusí sedět ani styl kabelky jako takové. Třeba se k nám obecně nemusí hodit sportovní či crossbody kabelky. Nezapomeňte ale ani na své preference. Chodíte vždy s kabelkou na jedné a dvěma dětmi zavěšenými na druhé ruce? Tak to vám asi kabelky do ruky vyhovovat nebudou.

 

Příležitost „dělá kabelku“

Různé příležitosti si samozřejmě žádají různé kabelky. Vše je ale ovlivňováno i našim konkrétním outfitem. K letním šatům bude business kabelka působit nemístně. Speciální společenské a plesové kabelky mají rovněž svůj specifický vzhled. A nemusí to rozhodně být jenom psaníčka. Třeba mladším dívkám příliš nesvědčí, i když si jimi často dokazují svoji vyspělost. Lepší jsou malé kabelky až mini kabelky s luxusními prvky či s drobnou nadsázkou. Takové oživí i jednodušší společenský outfit, třeba „malé černé“.

 

Tajný obsah dámských kabelek rozhoduje

Velká kabelka Cuoieria Fiorentina černáUž jsme zmínili, že do kabelky se nám musí zejména vejít vše, co potřebujeme. Každá z nás má v kabelce svá tajemství. Jedna v ní nosí 100ml parfém, jiná třeba sešívačku na dokumenty. Ano, kabelka se musí našim potřebám přizpůsobit, ale nebylo by přece jenom lepší podívat se na obsah kabelky a snažit se jej zmenšit? Ne, nemusíte se zbavovat parfému, ani kupovat předražená malá balení. Kvalitní a vhodně velká kabelka vám poskytne potřebný prostor.

 

Co si obléct ke kabelce?

Ano, přesně takto se občas rozhodujeme. Jenomže ono by to mělo být naopak. Kabelky vybíráme k šatníku, ne naopak. I když výjimka potvrzuje pravidlo. Takže do šatníku rozhodně patří černé, hnědé, bílé, případně červené kabelky, které se nám snadno kombinují s čímkoliv. Pokud se skutečně zamilujeme do výjimečné kabelky, můžeme k ní pak řešit outfit. Nejjednodušším je sehnat stejnou barvu bot či pásek. Kupovat si oblečení ke kabelce je přece jenom náročnější.

 

Barvy, barvy, barvičky, nebo vzory jako kytičky?

Už jsme zmiňovali, že v každém šatníku by měly být kabelky v univerzálních barvách. Černá kabelka je základ, ale hodí se i bílá kabelka, hnědá kabelka, může jít o béžovou, šedou nebo červenou kabelku. Tyto barvy se pokládají za univerzální a obvykle k nim máme v botníku hodící se kousek. Takže nám ladí dobře ke všemu. Pak si s uvážením kupujeme jiné krásky v netradičních barvách, kombinacích, či se vzory. Pokud je váš šatník neutrální, můžete si s nimi dovolit více experimentovat. Bílé šaty + bílé boty, černé šaty + černé boty – to jsou outfity, které naopak pestré a výstřední kabelky rozzáří.

 

Materiál je DNA výbavou kabelky

Kožená kabelka z prémiové kůžeMateriál kabelky je důležitým parametrem výběru. Kožené kabelky jsou věčné, ty z moderních umělých materiálů budou spíše sázkou do loterie. Kvalitní kabelky vydrží, ty levné se vám zničí po dvou použitích. Těch se vyvarujte a nekupujte je. Pojmem Eko kůže se souhrnně označují dva typy, kde se jedná buď o syntetickou nebo modifikovanou kůži. Modifikovaná kůže se vyrábí drcením a spojováním ze zbytků nevyužitých kůží, tudíž to lze považovat za ekologický přístup. Vzhledově, strukturou i na dotek jsou často k nerozeznání od klasické kůže. 

 

Bezpečnost je klíčová

Dobře přemýšlejte, jestli je vaše kabelka dostatečně bezpečná. U mnohých obsah vaší kabelky chrání pouhá jedna magnetka zapínání. To je nejen lákadlo pro kapesní zloděje, ale z kabelky se obsah snadno i vysype. Takže vždy preferujte dobře uzavíratelné kabelky s dalšími bezpečně zapínatelnými vnitřními kapsami. A nedělejte v tom výjimku. Kabelka musí být vždy bezpečně uzavřená! Vždyť na ně mají zloději svoji specializaci. Takže to rozhodně nepodceňujte.

 

Výběr ze všech typů kabelek naleznete na našich stránkách kabelky. Pokud sháníte kabelku pro partnera, zde jsou pánské kabelky.

Veškerý sortiment Gala Fashion na jednom místě.

Cena

13937990
113937990

Značky

Položek k zobrazení: 19
Kabelka Gianni Chiarini
Novinka
6 690 Kč

Pletená kabelka s kovovým uchem

BS 8387
Pánská taška Cuoieria Fiorentina
Novinka
4 790 Kč

Pánská malá taška do ruky

PD.5754831
Pánská taška Cuoieria Fiorentina
Novinka
3 930 Kč

Pánská malá taška do ruky

PD.5753830
Pánská taška Cuoieria Fiorentina
Novinka
4 790 Kč

Pánská malá taška do ruky

PD.5754830
Pánská taška Cuoieria Fiorentina
Novinka
3 690 Kč

Elegantní pánská taška

B.5750830
Kabelka Cuoieria Fiorentina
Novinka
4 590 Kč

Kabelka se zvířecím vzorem

B.5790135
MINI Kabelka Cuoieria Fiorentina
Novinka
1 750 Kč

Mini kabelka Cuoieria Fiorentina

B.5839243
Kabelka Cuoieria Fiorentina
Novinka
3 350 Kč

Malá kabelka Cuoieria Fiorentina

B.5798240
Kabelka Sabrina malá Jadise
7 990 Kč

Luxusní středně velká kabelka Sabrina malá.

025010-2
Kabelka Fiorelli
2 590 Kč –34 %
1 684 Kč

Designová kabelka Fiorelli.

FWH0277
Kabelka Fiorelli
1 990 Kč –30 %
1 393 Kč

Kabelka Fiorelli se žlutými prvky.

FWH0132
Kabelka Fiorelli
2 350 Kč –30 %
1 645 Kč

Kabelka Fiorelli se zlatými doplňky.

FWH1050
Kabelka Fiorelli
2 450 Kč –34 %
1 593 Kč

Kabelka Fiorelli v bílé barvě lemovaná oranžovými prvky.

FH8590
Taška Fiorelli
1 990 Kč –30 %
1 393 Kč

Sportovní kabelka Fiorelli.

FSH0515
Taška Fiorelli
2 390 Kč –24 %
1 793 Kč

Sportovní taška Fiorelli.

FSH0513
Taška Fiorelli
2 190 Kč –24 %
1 643 Kč

Sportovní velká taška Fiorelli.

FSH0506
Kabelka Fiorelli
1 990 Kč –30 %
1 393 Kč

Kabelka textilní Fiorelli.

FWH0623
Kabelka Fiorelli
2 290 Kč –30 %
1 603 Kč

Kabelka Fiorelli ve světle šedé barvě.

FWH0428
Nahoru
Další produkty
19 položek celkem
Zpět do obchodu